fit for you

Jak kupić odpowiednie łyżwy?

Łyżwy nie są wcale tanie, więc bardzo ważne jest, aby kupić te najbardziej odpowiednie dla siebie. Przed zakupem warto je najpierw wypożyczyć. W ten sposób, jeśli odkryjesz, że jazda na łyżwach nie jest tym, co naprawdę chcesz robić, nie stracisz zbyt wiele.

Ostrza i buty są sprzedawane zazwyczaj osobno. Dla początkujących nie jest konieczne posiadanie buta z dużą ilością wyściółki na języku lub dodatkowych haczykach. Trzy haczyki powinny wystarczyć. Sprawdź sklep online Fit For You, ma bardzo bogatą ofertę.

Poświęć trochę czasu na rozchodzenie nowych butów. To może być ciężka praca i na początku nie będziesz się czuć w nich za dobrze. Jednak noszenie ich w domu pomaga szybciej je rozchodzić.

Po wybraniu odpowiednich butów, należy dobrze ustawić ostrza. Sprawdź konsekwencje różnych dopasowań:

– ustawione zbyt blisko – stopy wypadną na zewnątrz
– ustawione zbyt daleko – stopy spadną do wewnątrz
– prawidłowo wyśrodkowane – stopy stoją naturalnie

Bardzo ważne jest, aby ostrza były zaostrzone. Najlepiej przez kogoś, kto specjalizował się w łyżwiarstwie figurowym, a nie w hokeja.
Pamiętaj o zakupie osłon. Chodząc po lodzie, należy zawsze nosić osłony. Występują w wielu różnych kolorach i kombinacjach i chronią ostrza przed nadmiernym naciskiem. Zazwyczaj są wykonane z tworzywa sztucznego. Każdy sklep sportowy ma je w swoim asortymencie.

About the author

admin

View all posts